SOUTĚŽE

27. 10. 2021 = VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Děkujeme 120 třídičům nápojového kartonu, kteří poctivě třídí nápojové kartony do kontejneru podle oranžové nálepky.
Nejčastěji třídíte do žlutých kontejnerů s plastem, dále do oranžových kontejnerů, potom s papírem do modrých kontejnerů, často třídíte do pytlů a někdy dokonce vozíte do sousedních vesnic - tomu říkáme uvědomělý výkon! - skvělé!
Ze všech, kteří odpověděli (na fb i na ig i na mailu) jsme vylosovali šťastnou Blanku Zelenkovou a posíláme jí dárek - termosku IKEA + tašky na třídění! A děkujeme všem, že nápojáče třídíte, a že správně třídíte - podle oranžové samolepky!

----------------------------------------------
Napište nám, jak třídíte nápojový karton doma a do jakých kontejnerů/popelnic je odnášíte. Ve středu 27. 10. 2021 jednu nebo jednoho z vás náhodně vylosujeme a pošleme mu eko dárek (tašky na třídění a termosku).

O TŘÍDĚNÍ NÁPOJOVÉHO KARTONU
Existují oranžové 🟧 oranžové kontejnery, tam se třídí pouze nápojáče, ale trendem je nyní společný sběr nápojového kartonu s papírem do modrých 🟦 kontejnerů nebo sběr s plastem do žlutých 🟨 kontejnerů.

Pokud ve vaší obci kontejnery s oranžovými nálepkami nenajdete, informujte se ohledně sběru nápojových kartonů na vašem obecním či městském úřadě.

A co se s vytříděným nápojáčem děje dále?
Obsah veškerých barevných kontejnerů vždy putuje na třídicí linku - tam ho pracovníci ručně roztřídí podle jednotlivých materiálů a následně slisují do balíků. Ty pak míří ke zpracovatelům. Z nápojových kartonů se vyrábějí papírové kapesníčky, toaletní papír, krabice a třeba stavební desky. Tak se šetří primární suroviny.

Třídění nápojáčů je důležité a má smysl!

A kdybyste ještě potřebovali o nápojáčích ještě něco vědět = mrkněte na spot o třídění nápojáčů nebo na web www.kamsnapojacem.cz

ODPOVĚDI

Odpovídejte zde na facebookovém profilu
Nebo nám můžete napsat na mail - stačí - jen odpověď a kontaktní údaje pro případ výhry ;) /*Protože chceme, aby se informace o správném třídění nápojových kartonů dostaly k co nejvíce lidem, tak vás prosíme, abyste naše příspěvky sdíleli, 💬 komentovali, 👍 stali se fanoušky naší facebookové stránky atd., zkrátka rozšiřujme tyto důležité informace.💚🌍♻